ДТЕК відкрив найбільшу українську вітроелектростанцію

Логотип ДТЭК

Прес-реліз

Ботієве, Запорізька область

ДТЕК ввів в експлуатацію перші вітроустановки Ботієвської вітроелектростанції (ВЕС) – найбільшої ВЕС в Україні. Компанія завершила монтаж 19 вітряних установок. Ще 11 вітряних турбін буде встановлено до кінця жовтня 2012 р. Перші «зелені» кіловат-години вже надійшли в мережі «Запоріжжяобленерго».

У запуску перших вітряних турбін Ботієвської ВЕС узяв участь Президент України Віктор Янукович, акціонер компанії СКМ Рінат Ахметов, губернатор Запорізької області Олександр Пеклушенко, а також Генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко.

До кінця року всі 30 вітроустановок першої черги, встановленою потужністю 90 МВт, буде запущено в єдину енергетичну систему України. Очікується, що ще 110 МВт потужності Ботієвської ВЕС буде запущено до кінця 2013 року. Після виходу на проектну потужність у 200 МВт, Ботієвська ВЕС щорічно генеруватиме в середньому 686 ГВт.год. електроенергії (еквівалент споживання 960 тисяч сімей).

Будівництво Ботієвської ВЕС – один із найбільших інвестиційних проектів ДТЕК і перший проект Компанії в сфері альтернативної енергетики. Інвестиції в будівництво станції, встановленою потужністю 200 МВт, складуть понад 350 млн. євро. Разом у вітропарк «ДТЕК Приазовський» (Запорізька область) заплановано здійснити приблизно 900 млн. євро інвестицій. Виробником вітряних турбін для першої черги ВЕС є Vestas Deutschland, німецький підрозділ датської компанії Vestas Wind Systems AS – світового лідера і найдавнішого виробника вітряних турбін.

«Для ДТЕК розвиток поновлюваних джерел енергії – один зі стратегічних пріоритетів. Запуск Ботієвської ВЕС є яскравим прикладом реалізації масштабних інноваційних проектів ДТЕК і нашим соціальним внеском у розвиток України. Введення в експлуатацію вітроелектростанції призведе до щорічного скорочення викидів в атмосферу в еквіваленті 730 тис. тонн СО2. Екологічний захист є обов’язковою умовою під час розробки інвестиційних проектів усіх підприємств ДТЕК. Сьогодні наша компанія справедливо є одним із найбільших національних інвесторів – за підсумками 2012 року обсяг капіталовкладень перевищить 9 млрд. грн.», – підкреслив Генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко на церемонії запуску перших турбін Ботієвської ВЕС.

«Я хочу акцентувати увагу на важливості подібних великих інфраструктурних проектів для розвитку середнього та малого бізнесу в регіоні. До процесу будівництва станції залучено сотні людей, більшість із них – жителі Запорізької області. У реалізації проекту брали участь понад 20 підрядних організацій області. Ми раді зробити свій внесок у надійність енергопостачання, екологічну безпеку і соціальний розвиток регіону, і сподіваємося на подальшу плідну співпрацю з його жителями», – заявив директор ТОВ «Вінд Пауер» Герман Айнбіндер.

Зараз ДТЕК також веде роботи з будівництва двох інших ВЕС майбутнього вітропарку «ДТЕК Приазовський» у Запорізькій області – Приморської та Бердянської. На їхній території триває будівництво об’єктів збирання потужності. Повне введення в експлуатацію трьох станцій вітропарку «Приазовський» загальною потужністю 550 МВт прогнозується до кінця 2015 року.

Джерело: http://www.scm.com.ua/uk/media-centre/news/view/1193/

Запись опубликована в рубрике Новости энергетики. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

46 + = 47

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.