ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ З БУДІВНИЦТВА НОВИХ ВЕС

06.08.2017

1-3 серпня 2017 року в Запорізькій області пройшли громадські слухання в рамках Оцінки впливу на навколишнє природне та соціальне середовище (ОВНСС) проектів Приморської ВЕС та Приморської ВЕС-2, які сьогодні реалізує компанія ДТЕК ВДЕ. Місцеві громади підтримали проекти будівництва та експлуатації вітроелектростанцій.

1 і 2 серпня пройшли зустрічі з громадами Борисівської сільської та Приморської міської рад, на території яких планується побудувати Приморську ВЕС встановленою потужністю 100 МВт. Приморська ВЕС-2, проектною потужністю також 100 МВт, розташована в межах Ботієвської об’єднаної громади, де слухання пройшли 3 серпня. Всього в рамках проекту передбачається встановлення 52 ВЕУ одиничною потужністю 3,8 МВт виробництва компанії General Electric.

Компанія ДТЕК ВДЕ має намір ввести в експлуатацію обидві вітроелектростанції до 2020 року. Згідно з проектом вітротурбіни будуть розміщені в захисних лісосмугах і не перешкоджають проведенню сільськогосподарської діяльності. Результати ОВНСС показали, що будівництво ВЕС не матиме негативного впливу на навколишнє природне і соціальне середовище. Завдяки роботі вітроелектростанцій, викиди СО2 в атмосферу будуть зменшені на 600-700 тисяч тонн щорічно. Будівництво ВЕС буде проводитися строго відповідно до законодавчих норм України.

Створення нових ВЕС в Запорізькій області — це великий інвестиційний проект, який дозволить збільшити податкові відрахування і створити нові робочі місця в регіоні. Сумарна вартість проектів — близько 300 млн євро.

 «Проект Приморської ВЕС повинен був стартувати ще в 2014 році, але у зв’язку з гострою економічною і політичною кризою, який призвів до відтоку інвестицій з країни, проект було відкладено. Відновлення будівництва говорить про відновлення довіри міжнародних банків і поліпшення інвестиційного клімату, — прокоментував директор Приморської вітроелектростанції Юрій Жабський. — Це позитивний результат скоординованих дій регіональних органів влади, інвесторів, бізнесу і територіальних громад».

Голова Української вітроенергетичної асоціації, віце-президент Всесвітньої вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков, який брав участь в громадських слуханнях, зазначив: «Використання місцевих відновлюваних енергоресурсів дозволить не тільки виконати зобов’язання, взяті Україною перед міжнародною спільнотою щодо скорочення викидів парникових газів в атмосферу і збільшення частки ВДЕ в енергобалансі країни, але й залучить інвестиції в цей регіон, що, в свою чергу, покращить  економічний стан місцевих громад”.

Джерело

Запись опубликована в рубрике Маркетинг, Новости энергетики. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

÷ 2 = 4

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.