«Вінд Пауер» готується до запуску другої черги Ботієвської ВЕС

Логотип ДТЭК

Прес-реліз

Донецьк

ТОВ «Вінд Пауер» та Vestas Central Europe (Vestas Wind Systems A/S) підписали договір про поставку, установку і обслуговування тридцяти п’яти вітряних турбін для другого етапу будівництва Ботієвської вітряної електростанції (ВЕС), сукупною потужністю 105 МВт.

Для другого етапу будівництва найбільшої вітроелектростанції в Україні буде використано вітротурбіни Vestas V112-3.0 MW. Аналогічні турбіни вже встановлені на станції, перша черга якої була введена в експлуатацію восени 2012 року.

Очікується, що нові вітроустановки будуть поставлені територію ВЕС до кінця третього кварталу поточного року. Введення в експлуатацію турбін другого етапу будівництва станції планується завершити не пізніше середини 2014 року. Після закінчення будівництва Ботієвська ВЕС забезпечуватиме «зеленою» електроенергією сотні тисяч жителів України.

Vestas V112-3.0 MW — одна з найсучасніших вітряних турбін у світі, які випускаються серійно. Технічні характеристики V112 якнайкраще підходять до вітрових умов території будівництва Ботієвської ВЕС. За сукупністю техніко-економічних показників дана модель вітроустановок перевершує конкурентні конструкції і дозволяє досягти максимально можливого коефіцієнта використання встановленої потужності турбін.

«Будівництво вітроелектростанцій подібного масштабу вимагає від нас вибору найкращих постачальників вітроенергетичного обладнання. Ми раді продовжити співпрацю зі світовим лідером у сфері виробництва вітротурбін Vestas. На етапі будівництва першої черги Ботієвської ВЕС Vestas зарекомендував себе як надійний виробник, і ми впевнені в успішній співпраці в рамках реалізації будівництва другої черги найсучаснішої вітроелектростанції в Україні», — говорить директор ТОВ «Вінд Пауер» Герман Айнбіндер.

«Ми раді, що ДТЕК демонструє впевненість у якості наших технологій і нашого бізнесу, продовжуючи співпрацю з Vestas. Ми пишаємося тим, що ми були вибрані в якості постачальника тридцяти п’яти високопродуктивних турбін V112-3.0 MW для будівництва другої черги Ботієвської ВЕС — найбільшої вітроелектростанції в Україні», — каже Томас Ріхтеріх, президент Vestas Central Europe. «Партнерство з ДТЕК — це гордість для Vestas і ми цілком підтримуємо прагнення компанії до подальшого розвитку української ветренергетіки.»

Перша черга Ботієвської ВЕС входить у ТОП-20 найбільших вітроелектростанцій Центральної та Східної Європи. Будівництво станції було розпочато в липні 2011 року, до кінця 2012 року були встановлені всі тридцять вітротурбін першої черги.

Наразі ТОВ «Вінд Пауер» продовжує будівництво ще двох вітроелектростанцій вітропарку «ДТЕК Приазовський»: Бердянської та Приморської ВЕС. Зараз там тривають роботи з будівництва об’єктів збору потужності. Очікується, що будівництво трьох станцій «ДТЕК Приазовського» буде завершено до кінця 2016 року.

Довідка

Vestas Wind Systems A/S  — найбільший виробник вітротурбін в світі. Компанію Vestas засновано в 1898 році, з 1980 року почала серійне виробництво вітрогенераторів, є найстарішим виробником вітротурбін у світі. Vestas працює в 73 країнах світу. Vestas закінчив 2011 рік з доходом EUR 5,836 млрд. Компанією Vestas вироблено понад 49 000 вітротурбін.

ТОВ «Вінд Пауер» — дочірня компанія ДТЕК. Координує діяльність ДТЕК у сфері вітроенергетики. Поточний портфель проектів Вінд Пауер в Запорізькій і Донецькій областях включає два вітропарки загальною номінальною потужністю близько 1 200 МВт.

Вітропарк в Запорізькій області — «ДТЕК Приазовський» включає Бердянську ВЕС (150 МВт), Приморську ВЕС (200 МВт), на території яких здійснюється будівництво об’єктів збору потужності і Ботієвську ВЕС, проектною потужністю 200 МВт. Після завершення будівництва, Ботієвська ВЕС буде найпотужнішою і найсучаснішою вітроелектростанцією України. Повне введення в експлуатацію трьох станцій вітропарку в Запорізькій області очікується до кінця 2016 року.

На території вітропарку «ДТЕК Мангуш» в Донецькій області тривають роботи з ветромоніторінгу і девелопменту.

ДТЕК – найбільша енергетична компанія України. Входить до складу фінансово-промислової групи «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ). Підприємства ДТЕК працюють у сегментах видобутку і збагачення вугілля, генерації, дистрибуції та продажу електроенергії.

У портфелі вугільних активів ДТЕК – 31 шахта і 13 вуглезбагачувальних фабрик у Донецькій, Дніпропетровській та Луганській областях України, а також у Ростовській області Російської Федерації. У 2012 році на українських шахтах ДТЕК видобуто понад 39 млн ​​тонн вугілля.

Сегмент генерації представляють 10 ТЕС і 2 ТЕЦ загальною встановленою потужністю понад 18 ГВт. Генерувальні підприємства ДТЕК розташовані в семи областях і столиці України (ПАТ «Київенерго» генерує і постачає теплову та електричну енергію в Києві).

Сегмент дистрибуції та продажу електроенергії представляють 5 підприємств. Енергопостачальні компанії ДТЕК обслуговують 5,2 млн клієнтів – фізичних та юридичних осіб.

Торгівлю енергоносіями ДТЕК на зовнішніх і внутрішніх ринках здійснює ТОВ «ДТЕК Трейдинг». Вугільну продукцію компанії споживають електростанції, коксохімічні й металургійні комбінати в Україні, а також електростанції і промислові підприємства в Європі, Азії, Північній і Південній Америці, Африці. ДТЕК також експортує електроенергію до Угорщини, Словаччини, Румунії, Польщі, Молдови, Білорусі.

Консолідований виторг ДТЕК у 2012 році склав 82,5 млрд грн, чистий прибуток – 5,9 млрд грн. У 2012 році ДТЕК заплатив 15,5 млрд грн податків.

Запись опубликована в рубрике Маркетинг, Новости энергетики. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

5 + 4 =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.